IVO ŠMOLDAS - oblíbený moderátor, glosátor, básník, ….

Agentura MaJa připravila s Ivo Šmoldasem tyto pořady

- PÁTÉ PŘES DESÁTÉ - Ivo Šmoldas, Jana Rychterová, zpěvačka a moderátorka a houslista V. I. Pecháček

Komponovaný pořad je plný inteligentního humoru a písniček, ve kterém Ivo Šmoldas probere různá témata, která ho nejen momentálně napadají, ale i delší dobu “pálí”. A také témata, k nimž ho inspirují právě zpívané písničky Jany Rychterové za doprovodu houslisty V. I. Pecháčka. Říká se, že smích prodlužuje život - proto vsaďte na tento pořad!

ivo_smoldas_jana_vlada.jpg

jana_vlada_ivo_smoldas.jpg

- O VŠEM a PŘITOM o NIČEM - beseda jen s Ivo Šmoldasem

Beseda jen s Ivo Šmoldasem. S nadhledem a humorem na aktuální téma či témata, která hýbou naší společností a “dotazy na tělo” přítomných návštěvníků.

- CO SE JINDE NEDOZVÍTE - pořady s Ivo Šmoldasem a jeho hostem

Na 20 besed Ivo Šmoldase se zajímavými hosty - herci, zpěváky, baviči, výtvarnými umělci, cestovateli, spisovateli, novináři, lékaři, vědci a dalšími zajímavými osobnostmi ze společenského a veřejného života. Například: sexuolog Radim Uzel, psycholog a specialista na partnerské vztahy Ivo Šmolka, herečka a spisovatelka Ivanka Devátá, cestovatelka, etnografka a publicistka Pavlína Brzáková, zpívající právník Ivo Jahelka, zpěvačka a redaktorka Yvonne Přenosilová, investikativní novinář Josef Klíma, herečka Jitka Asterová, cestovatel a spisovatel Miloslav Stingl, atd.

Všechny uvedené pořady také nabízíme pro seniory a dříve narozené - informace: Pořady a akce pro seniory.

Délka všech pořadů: 80 - 90 minut (možno s malou přestávkou)

Ivo Šmoldas může být i vtipným průvodcem Vaší akce.

ivo-sam.jpgis-s-jitkou-aster.jpg

FRANTIŠEK NEDVĚD ml. a Eva Skalická

Syn Františka Nedvěda z legendární dvojice bratři Nedvědové. Roku 1989 založil s bratrem Vojtou skupinu Dinosauři, poté byl členem známého a oblíbeného hudebního seskupení Příbuzní (spolu s bratrem Vojtou Nedvědem a bratrancem Janem Nedvědem ml.). Nyní vystupuje sólově a od konce r. 2014 se zpěvačkou a moderátorkou (také z TV Barrandov) Evou Skalickou. V pořadu zazní z větší části písničky Honzy Nedvěda - písničky, které znají nejen senioři, ale už i jejich vnuci: Hlídej lásku skálo má, Jablůňka, Andělé, Ostrov jménem Mládí, Dopis do nebe, a již zlidovělé Bláznova ukolébavka, Valčíček, Hejna včel, Růže z papíru a Stánky. Nechybí i několik původních starších i nových Františkových písniček. Eva Skalická zpívá vokály a pořad doplňuje 3 - 4 svými písničkami ve stylu country a také s Františkem „vede vážně nevážný rozhovor“, ze kterého se diváci dozvědí mnoho zajímavého … František písničky doprovází hrou na el. digitální piano, hrou na kytaru a foukací harmoniku, takže s sebou umělci přivezou vlastně celou kapelu vč. vlastní zvukové aparatury + ozvučení.

Délka pořadu: do 90 minut vcelku a do 120 minut s malou přestávkou

Realizace: kulturní domy, kluby, divadla, kavárny, lázeňské domy, firemní i soukromé párty, …

PLESY, ZÁBAVY, možno 3 v 1: zpěváci zpívají nejen výše zmíněný repertoár, ale společně také známé české i zahraniční písně z let minulých i ze současnosti v rytmu popu, rocku či country, také lidovky, dechovku a rytmické sólové písničky Evy. Přivezou si také s sebou své ozvučení + el. piáno a další hudební nástroje (tedy “celou kapelu”) a Eva zároveň může akci příjemně a s humorem odmoderovat. Délku přizpůsobíme přání klienta.

Pořad a vystoupení na plesech či zábavách nabízíme také pro seniory a dříve narozené - informace: Pořady a akce pro seniory.

franta-nedved-ml.jpgfranta-nedved-eva-skalicka.jpg

TO JE ŽIVOT! - úspěšný autorský pořad šansonů a mluveného slova Jany Rychterové

Jana Rychterová se zde představuje jako písničkářka, která si písně sama skládá, zpívá i doprovází. Své posluchače dokáže rozplakat i rozesmát, její písně jakoby opisovaly to, co je kolem nás. Zpívá o lásce i nelásce, jídle i pití, tu se dotkne hlubokého smutku, jinde si vystřelí z lidské blbosti, najde i útěchu pro duši. Někdy se publikum válí smíchy, jindy ztichne při básnických textech, ovšem za chvíli už si všichni podupávají v rytmu další dryjáčnické písně … Kytarové doprovody písní okouzlujícím způsobem doplňují housle Vladimíra Iljiče Pecháčka, který ale hraje i na další nástroje a také na nervy :-).

- Pořad s hostem: Jana Rychterová a Václav Větvička

Pořad, ve kterém je poutavé vyprávění a čtení populárního botanika RNDr.Václava Větvičky prokládáno písněmi Jany za doprovodu houslí V.I. Pecháčka. Václav Větvička čte úryvky ze svých knih, které jsou vzpomínkami na jeho rozhlasová Dobrá jitra na ČRo2 Praha. Jeho vyprávění o cestování, zajímavostech i lidech je vtipné, odlehčené a hluboce lidské. Písně i čtené fejetony se přizpůsobují ročnímu období i některým příležitostem (Vánoce, Velikonoce…). Pořad pohladí po duši i rozveselí.

jrvipvvetvicka.jpgvaclav_vetvicka__-botanik.jpg

- Pořad s hostem: Jana Rychterová a Jan Petránek

Písničky Jany za doprovodu houslí V.I. Pecháčka a komentáře populárního novináře a publicisty Jana Petránka, který patří k nejrespektovanějším novinářům u nás. Je velmi vzdělaný i vtipný, má přehled i nezbytný nadhled… Pořad k aktuálnímu dění u nás i kolem nás, s jeho postřehy z mnohých cest do zahraničí v minulosti i z televizních stanic z celého světa současnosti, které bedlivě sleduje, a také s dotazy přítomných návštěvníků … A to vše se špetkou humoru.

Všechny uvedené pořady také nabízíme pro seniory a dříve narozené - informace: Pořady a akce pro seniory.

Délka všech pořadů: 80 minut vcelku nebo až 110 minut s přestávkou

Realizace: kluby, kulturní zařízení, kavárny, lázeňské domy, párty, …

jrychterova_jpetranek.jpgjan_petranek.jpg

MARCEL ZMOŽEK - pořad Už mi lásko není dvacet let

Marcel Zmožek je hudební skladatel, textař a zpěvák, syn legendárního skladatele, textaře a zpěváka Jiřího Zmožka. Otec a syn jsou zároveň spoluautory mnoha oblíbených hitů. Vystupuje ve většině českých rádií i v různých televizích pořadech ČT1, TV Barrandov a TV Šlágr. Pro publikum a milovníky české písničky připravil Marcel nezapomenutelné vystoupení se známými, dá se říci již se zlidovělými písničkami, které zpíval především jeho otec Jiří Zmožek, ale i další známí zpěváci. Diváci si s Marcelem Zmožkem mohou zazpívat hity jako Tam u nebeských bran, Láska je největší dar, Tak šťastnou cestu, Jednou přijde stáří, Už mi lásko není dvacet let, Ave Maria, Když se láska vrací k nám, Prý chlapi nebrečí, Slzy sedmi bolestí, Dlaně, S láskou, Panenka z kouta … Jeho pořady a vystoupení navštěvují diváci od 20 - 99 let :-)

Pořad či vystoupení Marcela Zmožka nabízíme také pro seniory - informace: Pořady a akce pro seniory.

Délka pořadu: do 90 minut

Vystoupení s písničkami prokládané mluveným slovem: od 30 - 120 minut

marcel-zmozek.pngmarcel-zmozek-piano.jpg

Kapela SWING a JAZZ - v dobovém duchu První republiky

SHADDE YADDA Quartet a Dana Šimíčková

Pohodový večer v dobovém duchu 20. - 40. let min. stol.  Hudba a povídání se zpěvačkou Danou (Dájou) Šimíčkovou, která vystupovala mnoho let s orchestrem Melody Makers Ondřeje Havelky či Originálním pražským synkopickým orchestrem. Byla také 22 let členkou legendárního dámského vokálního quarteta Sestry Havelkovy.

Vystoupení jako pořad v trvání do 90 minut - divadla, kulturní kluby, kulturní domy, lázně … Vystoupení realizujeme také jako pořad pro seniory a dříve narození - informace: Pořady a akce pro seniory

Shadde Yada quartet hraje na firemních akcích - večírcích, rodinných dnech, na plesech, také na privátních akcích jako svatby, narozeniny …, na městských a zámeckých slavnostech. Délka vystoupení od 30 minut do 180 minut

shadde-yadda-quartet.JPGdaja-sama.jpg

 TWO VOICES

Šansoniérka a písničkářka Jana Rychterová, houslista Vladimír Iljič Pecháček a Gábina Pešinová či Dája Šimíčková (event. Lucie Prokopová)

Neobvyklá vokální formace Two Voices, jediné duo na světě, které má tři členy. Pěvkyně a šansoniérka s kytarou spojily zdánlivě nespojitelné, dva různé světy a dva odlišné hlasy, společně s houslistou pak tvoří skvělé hudební představení, které je obohaceno o humor a překvapení.

Klasická hudba s humornými i poetickými texty Jany Rychterové tvoří nový neotřelý žánr v rámci hudebního stylu crossover, “CRAZY CLASSIC”.Two Voices je jedním z nejneobvyklejších a nejzajímavějších spojení na naší hudební scéně. Formace vznikla v červnu 2007 kombinací operního a šansonového zpěvu, svoji tvář získala díky autorským textům Jany Rychterové. Spojením dvou různorodých ženských hlasů v dokonalém souznění vznikla možnost obrovského hudebního i výrazového obohacení. Od roku 2009 je členem Two Voices také houslista Vladimír Iljič Pecháček, který se zároveň ujal pěveckých partů v několika písních. Od roku 2011 se v partu klasického hlasu objevují Gábina Pešinová (Státní opera) a Dája Šimíčková (Sestry Havelkovy). Pokud ale ani jedna nemůže, svým krásným hlasem zapůsobí skvělá sopranistka Lucie Prokopová.

Také v angličtině.

Délka pořadu: od 20 minut až po 90 minut (také s přestávkou)

Realizace: koncertní síně, kostely, zámky, kulturní zařízení, firemní párty, lázně, fslavnosti měst a obcí, festivaly (přizpůsobíme povaze Vaší akce)

fotka-tw-trio.jpg